Moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń - nocka w szkole!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co dzieje się w szkole, gdy wszyscy uczniowie i nauczyciele opuszczają jej mury, gdy wszystkie drzwi są zamknięte i nikt nie patrzy? W piątkowy wieczór, 26 kwietnia, uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią postanowili odkryć te tajemnice, organizując niezwykłe nocowanie w szkole.

Punktualnie o godzinie 17:00, odpowiednio  przygotowani na niezapomnianą przygodę - od poduszek i śpiworów po zapasy żywności i całą masę pozytywnej energii, zjawili się na miejscu.

Po rozlokowaniu się w klasach, podpisaniu zasad "nocowania" i ustaleniu planu akcji, rozpoczęła się prawdziwa uczniowska impreza.

Atrakcjom nie było końca. Nie było ani chwili czasu na nudę, a co dopiero mówić o śnie...,bo na sen też prawie zabrakło czasu.

Pierwszym punktem programu był maraton gier na boisku szkolnym, które później przeniosły się na plac zabaw. Głodni po zabawie, nie mogliśmy doczekać się na przybycie pizzy o godzinie 19:00 - włoska uczta, która dodatkowo umiliła nocowanie.

Po zaspokojeniu głodu, nadszedł czas na pokaz talentów. Każdy z nas miał okazję zabłysnąć i zaprezentować swoje umiejętności i pasje oraz odkryć w sobie ukryte "supermoce". Na szkolnej "scenie" każdy uczestnik miał swoje "5 minut" sławy, podczas których mogliśmy podziwiać różnorodność talentów i kreatywność naszych kolegów i koleżanek. Było to niezapomniane przeżycie, które umocniło naszą klasę i zainspirowało do dalszego rozwijania naszych pasji.

Następnie przenieśliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się zacięte zawody w zbijaka oraz inne zabawy sportowe, które sprawiły, że każdy mógł poczuć się jak prawdziwy mistrz.

Po wyczerpujących zmaganiach fizycznych, przyszedł czas na tajną misję - odzyskanie skradzionego obrazu. Wcielając się w role detektywów, wykorzystaliśmy nasze umiejętności, zmysł obserwacji i pomoc naszych Mam;), by odkryć sprawcę kradzieży. Inspirując się Sherlockiem Holmesem, działaliśmy z determinacją i błyskotliwością. Po odnalezieniu zaginionego obrazu naszą nagrodą były pyszne lody. To była doskonała odrobina ochłody po naszych detektywistycznych wysiłkach.

Wieczór był jednak dopiero na półmetku, a najbardziej ekscytującą atrakcją miała być zabawa w chowanego. W ciemnościach szkolnych korytarzy, jedynie przy świetle latarek.... Zabawa ta przyprawiła nas o przyjemny dreszczyk emocji, sprawiając, że poczuliśmy się jak prawdziwi poszukiwacze przygód, odkrywając na nowo zakamarki naszej szkoły.

Po tej dawce emocji wszyscy zasiedliśmy przy planszówkach, które przynieśliśmy ze sobą z domu. Nawet nie przypuszczaliśmy, że są takie ciekawe i sprawią nam tyle frajdy.

Na koniec nie mogło zabraknąć bitwy na poduszki i wspólnego tańca w piżamach na korytarzu. Aby dopełnić naszego maratonu atrakcji, wszyscy udaliśmy się na seans filmowy.

Około 2.30 w nocy rozłożyliśmy na materacach poduszki  i śpiwory. Pani zgasiła nam światło, abyśmy mogli spokojnie spać.  Ale nawet po zgaszeniu światła, noc w szkole była pełna dźwięków - rozmowy, śmiech, trzaski torebek ze smakołykami i opowiadanie historii trwały do późnych godzin. Lecz świt nadszedł zaskakująco szybko, a razem z nim konieczność porannej toalety, pakowania i sprzątania. Następnie, kiedy już wszystko było gotowe, nasi rodzice odebrali nas, abyśmy mogli wrócić do domów i odespać całe zmagania.

Ta noc pokazała, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także przygody i niezapomnianych wspomnień, które na zawsze pozostaną w naszych sercach. Spanie w szkole każdemu się podobało. Uważamy, że to był świetny pomysł i warto go jeszcze kiedyś powtórzyć.

Uczniowie z klasy IV

W trakcie tego wyjątkowego spotkania dzieci miały szansę odkryć nowe sposoby spędzania czasu wolnego i uczestniczyć jako współorganizatorzy w fantastycznej zabawie. Spędzenie nocy poza domem, w warunkach szkolnych, z pewnością przyczyniło się do rozwoju uczestników, czyniąc ich bardziej dojrzałymi i odpowiedzialnymi. Taka noc w szkole stanowiła znakomitą okazję do lepszego poznania samego siebie, budowania silniejszych więzi oraz pokonywania różnych barier. Podczas "nocy w szkole" dzieci mogły spojrzeć na swoje miejsce nauki z zupełnie innej, bardziej swobodnej perspektywy. Atmosfera zabawy, akceptacji i życzliwości towarzysząca temu wydarzeniu z pewnością sprawiła, że uczniowie jeszcze bardziej zakochali się w swojej szkole i poczuli się w niej jak w domu. Przemierzanie szkolnych korytarzy wieczorem w domowych kapciach tylko wzmacniało to uczucie.

Podziękowania:

• Chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność pani dyrektor Bogusławie Więcek za akceptację naszego nietypowego pomysłu i udostępnienie szkoły na nasze potrzeby.
  • Serdecznie dziękujemy Naszym Rodzicom za umożliwienie nam noclegu poza domem, za wsparcie w organizacji tego wydarzenia oraz za opiekę, jaką nam zapewnili.
  • Dziękujemy również paniom woźnym, które po naszej zabawie zadbały o należyty porządek w szkole.