PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki w Amelinie w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości: 30 000 zł.

-Drukarka 3D wraz z akcesoriami (filamenty),

-Lutownica / Stacja lutownicza z gorącym powietrzem wraz z akcesoriami,

-Zestaw FORBOT do kursu Arduino z  materiałami edukacyjnymi z mikrokontrolerem, czujnikami,

-Aparat cyfrowy,

-Statyw do aparatu,

-Oświetlenie do realizacji nagrań,

- Mikroport z 1 nadajnikiem i 2 odbiornikami SAM02,

- Mikrofon kierunkowy,

-Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami

-Gimbale,

- Kolumna aktywna z 2 mikrofonami bezprzewodowymi,

- Głośniki „Genius”,

-Długopisy 3D,

- Robotyka lego Spike,

- Klocki edukacyjne konstrukcyjne,

- Klocki magnetyczne.

Ww. wyposażenie uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.