DZIEŃ PATRONA

19 września obchodziliśmy święto naszego Patrona – św. Stanisława Kostki, do którego przygotowywaliśmy się już od kilku dni. Uczestniczyliśmy w nabożeństwach do św. Stanisława,
a w sobotę 17 września liczna grupa z Amelina wędrowała do Rostkowa – miejsca narodzin patrona dzieci i młodzieży.

18 września w Święto św. Stanisława Kostki cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej mszy św. , którą celebrował ks. Szczepan Borkowski. Tego dnia ważne miejsce w amelińskiej świątyni zajmował sztandar szkoły.

W poniedziałkowy ranek przy płycie upamiętniającej nadanie szkole imienia stanęła warta. Uroczystość rozpoczęła swoim wystąpieniem Pani Dyrektor Bogusława Więcek. W dalszej części uczniowie klas IV – VI przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony patronowi.
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się Przegląd Piosenki Religijnej. W tym roku odbył się po raz drugi i zaprezentowało się 9 uczennic.
Stałym punktem obchodów Dnia Patrona jest Konkurs Wiedzy o Patronie. W VIII już edycji uczestniczyło 13 osób, a zwycięzcami okazali się:
I miejsce D. Gołota
II miejsce Ł. Klimkiewicz i K. Budna
III miejsce O. Mroczkowska.
Uczniowie kl. II i III wzięli udział w konkursie plastycznym „Szlak wędrówki Stanisława Kostki”.
Tu zwycięzcami okazali się:
I miejsce Igor Mroczkoski
II miejsce Karolia Zduńczyk
III miejsce Maja Zduniak i Wiktoria Skłodowska.
Po przerwie obiadowej 6 grup liczących po 7 i 8 osób udała się do pobliskiego lasu,
aby współuczestniczyć w grze terenowej, podczas której należało wykonać 7 przeróżnych zadań, m.in. rozpoznawanie odgłosów przyrody, pokonanie toru z przeszkodami, układanie puzzli, wykazanie się wiedzą o życiu św. Stanisława Kostki.
Wszyscy uczestnicy doskonale wykonali zadania i tym samym udowodnili, że zasługują
na patrona, jakim jest św. Stanisław Kostka.