Wycieczka do Opinogóry

12 października wraz z opiekunami udaliśmy się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Wyjazd został zorganizowany w ramach Programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

W pałacyku neogotyckim podziwialiśmy wystawy poświęcone życiu i twórczości Z. Krasińskiego, a także słuchaliśmy ciekawych historii dotyczących poety  i jego rodziny. W dawnym dworku oglądaliśmy galerię sztuki romantycznej. W starej powozowni mogliśmy zobaczyć zabytkowe pojazdy konne, a w parku zatrzymaliśmy się przy pomniku Z. Krasińskiego.
Podczas pobytu w Opinogórze uczestniczyliśmy również w warsztatach „Herby, herbusie, herbiątka”, podczas których wykonywaliśmy własne herby. Wycieczka do Opinogóry to była ciekawa lekcja historii, sztuki, a także doskonała okazja do integracji uczniów klas V-VIII.