TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA I TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

W bieżącym roku szkolnym Tydzień dla Bezpieczeństwa obchodzony był razem z Tygodniem Profilaktyki Chorób Zakaźnych.

Uczniowie spotkali się m.in. z policjantem, który przypomniał zasady poruszania się w drodze do i ze szkoły. Chętnie odpowiadał też naliczne pytania słuchaczy.

Dla uczniów klas VI-VIII zorganizowano spotkanie z psychologiem nt. Higieny zdrowia psychicznego.

Naszą szkołę odwiedzili również zaprzyjaźnieni strażacy z jednostek OSP w Amelinie, Grabowie i Niesułowie. Uczniowie wysłuchali pogadanki na temat alarmowania służb ratunkowych. Zapoznali się ze sprzętem znajdującym się na samochodach bojowych. Strażacy zaprezentowali też sprzęt ochrony osobistej Nomex, buty, hełmy, rękawice. Młodzież czynnie uczestniczyła w rozwijaniu linii gaśniczej.

Podczas spotkania z przedstawicielami Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Makowie Maz. Uczniowie klas VI – VIII obejrzeli prezentację na temat chorób zakaźnych ich objawach, przebiegu i sposobach zapobiegania. Natomiast pani pielęgniarka zwróciła uwagę na to, jak ważne jest dbanie o higienę osobistą.

Temat bezpieczeństwa poruszany był również na zajęciach z wychowawcami. Uczniowie układali zasady zachowania się podczas przerw, a także regulaminy klasowe.