„Przed wielu laty ten chłopiec żył…”

18 września obchodzimy święto patrona dzieci i młodzieży, a także patrona naszej szkoły Św. Stanisława Kostki. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas nabożeństwa ks. Sz. Borkowski poświęcił plecaki szkolne uczniom klasy I.

W szkole Dzień Patrona obchodziliśmy 19 września. Uczniowie klas V-VIII przedstawili część artystyczną poświęconą Patronowi. Rozpoczęła się ona wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły. Podczas uroczystości uczniowie klasy I złożyli symboliczną lilię na płycie upamiętniającej nadanie szkole imienia. Po apelu odbył się krótki konkurs wiedzy o Św. Stanisławie. Możliwość wygranej mieli wszyscy, którzy uważnie wysłuchali części artystycznej. Nagrody dla zwycięzców ufundował ks. Sz. Borkowski, któremu serdecznie dziękujemy.