Dzień Patrona

18 września obchodziliśmy Dzień Patrona. Rano przy pamiątkowej płycie stanęła warta.
O godz. 800  wszyscy udaliśmy się do kościoła, gdzie honorowe miejsce zajmował poczet sztandarowy. Po mszy celebrowanej przez ks. Szczepana Borkowskiego wróciliśmy do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przypomniała postać świętego oraz znaczenie sztandaru dla społeczności szkolnej.
W dalszej części uczennice z klas IV – VI przedstawiły montaż słowno – muzyczny poświęcony patronowi.
Tego dnia odbył się I Przegląd Piosenki Religijnej, a także VI Konkurs Wiedzy o Patronie. W konkursie udział wzięło 13 osób. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą, jednak najlepszymi okazali się:
Łucja Klimkiewicz kl. V
Natalia Ryłka kl. VI i Damian Gołota kl. IV
Oliwia Mroczkowska kl. IV.
Gdy starsi uczniowie zmagali się z pytaniami konkursowymi, młodsi projektowali odblaski dla św. Stanisława Kostki. Najbardziej spodobały się pomysły A. Dąbrowskiej i O. Szcześniaka.
Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez ks. Sz. Borkowskiego, któremu składamy serdeczne podziękowania.
Po obiedzie udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie wszyscy wspólnie się bawili.