TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA

W dniach od 14 do 18 września w naszej szkole trwał TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA, którego celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W poniedziałek naszą szkołę odwiedziła p. R. Żebrowska, pielęgniarka, która zachęciła nas do zdrowego odżywiania. Przedstawiła piramidę zdrowego żywienia, którą po zakończeniu spotkania wszyscy otrzymali.

We wtorek zawitali do nas panowie policjanci, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wielką atrakcją było obejrzenie z bliska radiowozu policyjnego i jego wyposażenia.
Kolejnego dnia odwiedziła nas p. S. Gołaszewska, koordynator GKRPA, która przybliżyła nam problem uzależnień. Zajęcia tak nas zainteresowały, że poprosiliśmy o przedłużenie spotkania.

W środę przygotowywaliśmy też zdrowe i kolorowe kanapki, a wspólne śniadanko ogromnie wszystkim smakowało.

W czwartek na placu przed szkołą pojawił się wóz strażacki. Pan T. Płocharczyk opowiedział, na czym polega praca strażaka i do jakich akcji wzywani są strażacy. Następnie pokazał wyposażenie wozu strażackiego.
Nie tylko chłopcy chcieli posiedzieć w kabinie wozu, a niektórzy nawet przymierzali kaski, kamizelki.
Ostatniego dnia dla uczniów klas I-III odbył się konkurs plastyczny na zaprojektowanie odblasku dla św. Stanisława Kostki. Następnie wszyscy wspólnie bawiliśmy się na boisku dbając o bezpieczeństwo swoje i kolegów. Staraliśmy się grać Fair Play, bo tylko taka zabawa daje wiele radości i satysfakcji.
Podczas TYGODNIA DLA BEZPIECZEŃSTWA uczniowie kl VI ubrani w odblaskowe kamizelki wspomagali nauczycieli podczas dyżurów. Dzieci z oddziału przedszkolnego słuchały opowiadań o niebezpieczeństwach czyhających na nas w rożnych sytuacjach.
TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA zakończył się, o bezpiecznym zachowaniu w szkole i w innych miejscach będziemy nadal pamiętać.